DESIGN . SZTUKA . POPKULTURA

Blog wraz z treściami będącymi
jego elementami składowymi podlega ochronie prawnej na podstawie międzynarodowego
i polskiego prawa autorskiego.

Jakiekolwiek korzystanie
z utworów, o których mowa powyżej, przekraczające dozwolony użytek osobisty (uregulowany w ustawie
o prawie autorskim i prawach pokrewnych) wymaga wyraźnej
zgody autora bloga, który z tytułu praw autorskich jest podmiotem uprawnionym do wydania
takiej zgody.

Related Posts with Thumbnails

stat4u

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

Blog > Komentarze do wpisu

Kalendarze roku 2011

 

 

W Muzeum Plakatów w Wilanowie 3-go lutego odbyła się gala, podczas której 17 nagrodami i 8 wyróżnieniami uhonorowano autorów najciekawszych kalendarzy wieloplanszowych, plakatowych i zdzieraków oraz kart świąteczno-noworocznych.

 

Konkurs Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych Vidical jest organizowany od 15 lat. W tym roku po raz siódmy do konkursu można było zgłaszać kalendarze i karty z całego świata (wcześniej kalendarz miał zasięg ogólnopolski). Jury konkursu, na który napłynęło około 146 prac (w tym 74 kalendarze wieloplanszowe) przyznało Grand Prix firmie Expansja Advertising za zestaw kalendarzy i kart świąteczno-noworocznych "Black&White" zaprojektowany przez Marię Torbé. Na drukowanych na czarnym papierze kalendarzach można pisać białymi ołówkami, które są dołączone do zestawu.

 

kalendarz black&white

 

 

Złoty medal w kategorii "kalendarz wieloplanszowy" zdobyła firma Armatura Kraków S. A. za kalendarz "Cztery żywioły".

 

kalendarz cztery zywioly

 

Złoty medal w kategorii "kalendarz plakatowy" zdobył "Kalendarz dla Akademii Sztuk Pięknych Katowicach" zaprojektowany przez studentkę katowickiej ASP Magdalenę Miskę. Przedstawia odwróconego plecami mężczyznę ze spuszczonymi spodniami w czerwono-białe paski, który trzyma w dłoni bryłę węgla. Jak poinformowała autorka, do obrazu "pozował" jej "Dawid" Michała Anioła. Artystka wyposażyła go w atrybut krakowski - pasiaste spodnie, oraz śląski - węgiel.

 

kalendarz asp

 

 

Po raz pierwszy przyznaną nagrodę za najlepszą typografię. Otrzymał ją kalendarz „Cecylia w krainie czarów” wydany przez firmę Per Aarslef Polska wspólnie z muzeum Pałacu w Wilanowie (projekt graficzny, ilustracje: Maciej Buszewicz, zdjęcia: Tomek Sikora).

 

kalendarz cecylia

 

Wyróżnienie przyznano Elżbiecie i Edmundowi Dudek za „Kalendarz warzywny."

 

kalendarz warzywny

 

Kalendarze z cyklu "Dżentelmeni V edycja – Ladies & Gentelman” z ilustracjami Tomasza Sadurskiego uhonorowano srebrnym medalem..

kalendarz dzentelmeni

 

Wszystkie prace, które zakwalifikowano do konkursu można oglądać na wystawie pokonkursowej w Muzeum Plakatu. Wystawa potrwa od 4 do 28 lutego 2011 roku. Na wystawie będzie można obejrzeć również kalendarz Pirelli, który jest pokazywany poza konkursem.

 

Całą listę nagrodzonych prac można zobaczyć tutaj.

 

kalendarze 2011

 

niedziela, 20 lutego 2011, i-ra

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: