DESIGN . SZTUKA . POPKULTURA

Blog wraz z treściami będącymi
jego elementami składowymi podlega ochronie prawnej na podstawie międzynarodowego
i polskiego prawa autorskiego.

Jakiekolwiek korzystanie
z utworów, o których mowa powyżej, przekraczające dozwolony użytek osobisty (uregulowany w ustawie
o prawie autorskim i prawach pokrewnych) wymaga wyraźnej
zgody autora bloga, który z tytułu praw autorskich jest podmiotem uprawnionym do wydania
takiej zgody.

Related Posts with Thumbnails

stat4u

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

Blog > Komentarze do wpisu

Total komiks look

Dość aktualnym trendem w modzie jest ostatnio tak zwany total look, czyli ubranie się od stóp do głów w ciuszki jednego koloru. Dla tych, którzy jednak z niechęcią spoglądają na trend i ubrane zgodnie z nim celebrytki, odziane w złote mundurki od Anny Dello Russo, znalazłam coś ciekawszego: dodatki, które sprawiają, że ubrana w nie osoba będzie wyglądać jak żywcem wycięta z komiksu. Janusz Panasewicz pewnie nie byłby tym zachwycony, bo już w latach 80-tych śpiewał z niesmakiem, że czuje się jak "rysunkowa postać", ale co innego znawczynie mody i fashionistki...

 

 

Ja co prawda nie jestem ani jedną ani drugą, ale zachwyciły mnie torebki z linii JumpFromPaper autorstwa  tajwańskiego duetu: Chay Su i Rika Lin. Torebki, mimo że na zdjęciach wyglądają jak narysowane, są w rzeczywistości wykonane z płótna i poliestru. Złudzenie powstało dzięki pomysłowi aby proste, graficzne wzory, grube linie i mocne kolory z projektu na kartce papieru,  zrealizować bezpośrednio, bez żadnych upiększeń w trójwymiarze. Genialne.

 

 

 

Tych, których torobki z Tajwanu nie wprawiły w zachwyt, być może zainteresuje coś bardziej designerskiego. Ekstrawaganckie buty projektu Nicholasa Kirkwooda, zainspirowane twórczością dwóch malarzy: Picassa...

 

 

...i Keitha Haringa.

 

 

 

Jeśli spodobało Wam się to ciekawe połączenie sztuki wysokiej ze sztuką z wybiegów, w innym moim wpisie znajdziecie więcej przykładów połączenia malarstwa z modą.

 

Rysunkowe buty to jednak nie tylko domena Kirkwooda. Niemiecka firma Bobsmade, która zajmuje się nadawaniem unikatowego charakteru dodatkom i galanterii, także wpadła na pomysł aby ozdabiać buty rysunkami. Ich obuwie jest malowane ręcznie:

 

 

Odręczne rysunki to oczywiście wartość sama w sobie, ale nie należy zapominać także o czymś takim jak grafika komputerowa. Okulary zainspirowane pikselami autorstwa francuskiego designera Dzmitry Samala, byłyby doskonałym uzupełnieniem komiksowego outfitu.

 

 

niedziela, 30 września 2012, i-ra

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/09/30 16:22:50
Mega fajna stylizacja bo bawi się łamiąc kilka kananów na raz - to lubię. W sumie wartość spółki w skład której wchodzi ta firma musi być wysoka, produkty na ich licencji stały się bowiem bardzo bardzo popularne ;)