DESIGN . SZTUKA . POPKULTURA
Zakładki:
Adres e-mail:
Animacja
Architektura
Blogi
Design
Design shop
Design tips
Fantastyka
Film
Fotografia
Fun
Grafika
Grafika tips
Gry
Ilustracja
Internet
Kobiece strony
Komiks
Książki
Kultura
Lifestyle
Logo
Moda
Moda blogi
Moda shop
Moda szafiarek
Muzyka
Orient
Orient shop
Pop
Reklama
Rękodzieło
Sajko&filo
Sztuka
Typografia
Webdesign
Wnętrza

Blog wraz z treściami będącymi
jego elementami składowymi podlega ochronie prawnej na podstawie międzynarodowego
i polskiego prawa autorskiego.

Jakiekolwiek korzystanie
z utworów, o których mowa powyżej, przekraczające dozwolony użytek osobisty (uregulowany w ustawie
o prawie autorskim i prawach pokrewnych) wymaga wyraźnej
zgody autora bloga, który z tytułu praw autorskich jest podmiotem uprawnionym do wydania
takiej zgody.

Related Posts with Thumbnails

stat4u

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

czwartek, 30 kwietnia 2009

 

Ranking rzecz jasna jak najbardziej subiektywny i zgodny tylko, i wyłącznie z moimi gustami.

1. Magdalena Cielecka - niewymuszona, nienapięta i niesiląca się na nic elegancja i prostota. Wszystko świetnie zgrane z jej charakterem i typem urody.

2. Natalia Kukulska - ma po prostu dobrego stylistę. ;)

3. Magda Mołek - tutaj też się nie łudzę, że jej styl to tylko i wyłącznie jej zasługa, ale widać też, że sama Magda ma wyczucie i smak.

4. Mołgorzata Socha - tutaj duże zaskoczenie, bo w zeszłym roku Małgosia ni stąd ni zowąd wyskoczyla na salony i okazało się że ma świetny styl. Ubiera się bezpiecznie, bez szaleństw ale zawsze, ale to zawsze  - z klasą.

5. Ex aequo dwie już uznane i docenione, chyba nawet troche aspirujące do modowych guru i tzw. ikon (strasznie nie lubie tego słowa w tym kontekście) stylu:

Reni Jusis

Małgorzata Kożuchowska

wyrożnienia:

Beata Sadowska - bawi się modą choć czasami jej nie wychodzi, bo za bardzo się sili na tzw. "bógwico" ;)

Maria Sadowska - fajnie, zabawnie, odrobine artystycznie, wyczuwam w jej stylizacjach pozytywne szaleństwo.

Joanna Horodyńska, której nie lubie ale trzaba jej oddac sprawiedliowść  - stara sie dziewczyna i to może aż za bardzo (bo najcześciej jest przestylizowana) a lepsze niestety jest wrogiem dobrego, więc czesto wygląda jak przebrana - ale ładnie przebrana.

A na koniec kilka modowych "wyskoków" ponad przeciętność, które mi sie spodobały. W kolejności: Sylwia Gliwa, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Katarzyna Sowińska, Katarzyna Herman, Ewelina Flinta, Katarzyna Burzyńska.

 

(większość fotek pochodzi z portali zeberka.pl i kozaczek.pl

 

 

Te małe, białe, greckie domki mają w sobie coś niesamowitego. Ogladając takie fotki można niemalże poczuć tę świeżość i zapach morza. Jak juz będę na emeryturze przeniosę się na Santorini... ;) Ech, póki co zostaje mi tylko zapolowac na Cyclades Lancome'a.

 

 

środa, 29 kwietnia 2009

Pati Yang to chyba pierwsza polska artystka trip-hopowa, autorka pamiętnej 'Jaszczurki", utworu dość szczególnego i ważnego dla mnie.

Niedawno Pati wydała swoją kolejną solową płytę (po flircie z zespołem jej męża  - FlyKiller)  pt. "Faith, Hope And Fury". Jak tłumaczy Pati, tytuł albumu to trzy elementy napędzające: wiara, nadzieja oraz nieustający niepokój wewnętrzny.

 


 

Recenzje płyta ma dobre, clip promujący  - "Stories from Dogland", jest rewelacyjny, paluchy w niej maczały znane i uzanane nazwiska z całego świata (w tym nasz Stanisław Soyka, który zagrał na fortepianie w balladzie "Coming Home"), wypada więc się z nią zapoznac, co też niezwłocznie uczynię.

 

 

Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem:
Jest czas rodzenia i czas umierania,
czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasądzono,
czas zabijania i czas leczenia,
czas burzenia i czas budowania,
czas płaczu i czas śmiechu,
czas zawodzenia i czas pląsów,
czas rzucania kamieni i czas ich zbierania,
czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich,
czas szukania i czas tracenia,
czas zachowania i czas wyrzucania,
czas rozdzierania i czas zszywania,
czas milczenia i czas mówienia,
czas miłowania i czas nienawiści,
czas wojny i czas pokoju.

(Księga Koheleta 3.2-8)

Ja w to wierze ale zaczyna mi powoli (póki co bardzo powoli) brakować cierpliowści na czekanie na czas rodzenia, wyrywania, leczenia, budowania, śmiechu, pląsów, zbierania i mówienia...

wtorek, 28 kwietnia 2009

Kilka poruszających kawałków, które łączy irlandzkość, przecudna balladowość no i wykorzystanie ich w filmach (polecam zarówno piosenki jak i filmy).

 

"9 crimes" Lisa Hannigan i Damien Rice ze Shreka Trzeciego.

 
 
Damien Rice "The Blower's Daughter" z filmu "Closer"
 
 

Oskarowe "Falling Slowly" z filmu "Once"

Naklejki ścienne to ozdoby, które kompletnie mnie nie przekonują. Zwłaszcza w formie, która ostatnio się rozpanoszyła i robi furorę w polskich mieszkaniach, czyli w postaci motywów florystycznych, kwiatowych pnączy i esów floresów wijących się po ścianach, czasem w zupełnym oderwaniu od reszty, nic nie wnoszących i kompletnie od czapy. Co najciekwasze kwiatowy trend, który swego czasu był modny nie tylko na ścianach, ale w niemalże wszystkich formach wizulanych już jakiś czas temu odszedł do lamusa, właśnie jako nic nie wnoszący, pusty ozdobnik, nie niosący za sobą żadnych treści. Natomiast u nas ciągle króluje... Ale nie o tym chciałam. Chciałam o naklejkach, które same w sobie kompletnie mnie nie przekonują natomiast jak to zwykle z regułami bywa - są wyjątki. Wyjątki mają w sobie i szaleństwo, i metodę a przede wszystkim zaskakujący pomysł.

I coś dla dzieci:

niedziela, 26 kwietnia 2009

Kolejnym silnym trendem (moze nawet silniejszym) obok intensywnych i nasyconych barw, w tym sezonie są subtelne i delikatne pastele (banan, morela, błękit, przydymione lila, szarości, pudrowy róż, brzoskwinia), wśród których królują beże.

Styliści celebrytek jak zwykle trzymają ręce na pulsie. ;)

Z kronikarskiego obowiązku (będącego tak naprawde tylko pretekstem do napisania  o nim, bo o takich ludziach pownno się pisać  jak najcześciej) należałoby wspomnieć, że 23 kwietnia obchodzilśmy 40-tą rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy. Człowieka będącego symbolem epoki rewolucji kontrkulturowej w Polscie i chyba uosobieniem tamtych czasów, niezwykłego (celowo nie pisze "wybitnego" bo to słowo niesie za sobą inne emocje) pianisty jazzowego i kompozytora magicznej muzyki. Zmarł z powodu źle leczonego krwiaka mózgu.

komeda

Poniżej teledysk do piosenki pochodzącej z albumu Marii Sadowskiej "Tribute to Komeda" (prawdziwa perełka i wizualnie i muzycznie):

1 maja 2009 r. w ramach Thanks Jimi Festival, organizowanego przez Leszka Cichońskiego (bardzo zasłużonego dla polskiego bluesa i rocka gitarzysty, kompozytora i aranżera), odbędą sie dwa ważne wydarzenia: wystąpi jedna z najważniejszych legend światowego rocka i zarazem moja piewrsza, wielka, hardrockowa miłość, do której do dzisiaj mam niesłabnący sentyment - Deep Purple oraz nastąpi bicie światowego Gitarowego Rekordu Guinnesa (który oczywiście będzie transmitowany przez internet). Ostatni nasz światowy rekord w gitarowym graniu (1951 gitarzystów) z 2008 roku został jeszcze w tym samym roku pobity przez Amerykanow, kiedy w Concorde w Californii zagrało 2052 osób. Serdecznie zapraszam i polecam czynny i bierny udzial - energia i przeżycia są niesamowite.

Szczegóły dotyczące miejsca, czasu i akcji tych epokowych wydarzeń znajdziecie tutaj.

 

 

Przykłady na to jak dziwne a zrazem piękne potrafią byc lampy.

lampy


 
1 , 2