DESIGN . SZTUKA . POPKULTURA
Zakładki:
Adres e-mail:
Animacja
Architektura
Blogi
Design
Design shop
Design tips
Fantastyka
Film
Fotografia
Fun
Grafika
Grafika tips
Gry
Ilustracja
Internet
Kobiece strony
Komiks
Książki
Kultura
Lifestyle
Logo
Moda
Moda blogi
Moda shop
Moda szafiarek
Muzyka
Orient
Orient shop
Pop
Reklama
Rękodzieło
Sajko&filo
Sztuka
Typografia
Webdesign
Wnętrza

Blog wraz z treściami będącymi
jego elementami składowymi podlega ochronie prawnej na podstawie międzynarodowego
i polskiego prawa autorskiego.

Jakiekolwiek korzystanie
z utworów, o których mowa powyżej, przekraczające dozwolony użytek osobisty (uregulowany w ustawie
o prawie autorskim i prawach pokrewnych) wymaga wyraźnej
zgody autora bloga, który z tytułu praw autorskich jest podmiotem uprawnionym do wydania
takiej zgody.

Related Posts with Thumbnails

stat4u

Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

środa, 30 września 2009

Taki tam... mały, wakacyjny domek nad morzem, Angeliny Jolie i Brada Pitta. ;) Świetny - i bardzo mi pasuje do Angeliny.

 

angelina jolie brad pitt house

angelina jolie brad pitt house

poniedziałek, 28 września 2009

W październikowym numerze Harper's Bazaar zamieszczono sesję inspirowaną Halloween i filmami Tima Burtona. Autorem zdjęć jest Tim Walker a  stylizacje stworzył sam Tim Burton - reżyser, pisarz, fotograf i grafik.

 

tim burton Harper's Bazaar halloween

niedziela, 27 września 2009

Nie lubię jesieni, nie lubię zimy... i właściwie polskiej wiosny też nie lubię. Zważywszy na to, że ostatnio lato w naszej strefie klimatycznej trwa niecałe dwa miesiące, to ciężkie jest życie w Polsce, człowieka ciepłolubnego.

 

Wspominałam już kiedyś, że chciałabym się przenieść w rejony Śródziemnomorza?  Ten region poza wszystkimi swoimi zaletami, o których chyba nie trzeba wspominać ma jeszcze tę, że kojarzy mi się z Ziemiomorzem.

 

W tym roku minie 9-ta rocznica śmierci Piotra Łuszcza zwanego Magikiem, współzałożyciela Kalibra 44. Warto pamiętać o takich ludziach, bo nie rodzą się zbyt często:

 

Poranna kawa lub herbata wypita z takich kubków gwarantuje dobry humor na resztę dnia (no chyba, że zaraz po przyjeżdzie do pracy natkniemy się na wściekłego szefa...;) )

 

 

coffe cup design

tea cups design

Jakoś tak się utarło, że w naszym regionie geograficznym przyzwyczailiśmy się do jasnych łazienek - jasność powiększa przestrzeń (której przeważnie nam brakuje) i kojarzy sie z czystością. Przesłanie jest chlubne i pół biedy gdybyśmy hołdowali skandynawskiej prostocie, ale w polskich domach z reguły pokutują łazienki quasiśrodziemnomorskie. Tak więc: mamy beżowe, marmurkowe kafle, stylizowane na antyczno-greckie dekory (najczęściej występujące w nadmiarze) czy niebieskie mozaiki (które same w sobie potrafią być bardzo piękne) bo przecież kojarzą sie z morzem. W ekstremalnych przypadkach występuje połączenie niebieskiego z beżem.

 

Tymczasem ciemne łazienki też mają swoje zalety. Taka łazienka ma przede wszystkim klimat, sprzyja wyciszeniu i kontemplacji. Ciemne elementy wykończenia same w sobie mogą być bardzo dekoracyjne ale wykorzystując kontrast między bielą urządzeń sanitarnych, pozwalają też eksponować ich niebanalne formy i kształty. Mimo ciemnej palety barw pomieszczenie również może wydawać się większe dzięki umiejętnemu wykorzystaniu luster, meblom z jasnego drewna oraz odpowiedniemu oświetleniu.

 

ciemne łazienki dark bathrooms

ciemne łazienki dark bathrooms

 

 

 

Swingująca Christina Aguilera w teledysku do piosenki "Candyman" robi wrażenie. Na mnie głównie wizulane, bo stylizacja na lata 40-te jest tu mistrzowska. Reżyserem teledysku jest Matthew Rolston, we wspópracy z Christiną (która jest też współautorką piosenki).

 

 

christina aguilera candyman pin-up girl

sobota, 26 września 2009

Kolekcja mebli i dodatków IKEA PS (od "post scriptum") to produkty projektowane przez słynnych projektantów z całego świata. Od 1995 roku Ikea zaprasza światowe gwiazdy wzornictwa do współpracy, tworząc co dwa lata kolejne kolekcje, które stanowią dodatek do głównego asortymentu szwedzkiej firmy. Nie są to serie limitowana, bo najlepsze produkty z poszczególnych kolekcji IKEA PS pozostają w sprzedaży przez lata. Poprzez te kolekcje Ikea chce wyznaczać nowatorskie kierunki rozwoju wzornictwa. IKEA PS charakteryzuje połączenie wzornictwa z różnych regionów świata, oraz wykorzystanie naturalnych surowców. Te kolekcje to designerskie produkty, na które każdy może sobie pozwolić a wiele z nich to nagradzane w prestiżowych konkursach dzieła wzornictwa przemysłowego.

 

Tegoroczna kolekcja IKEA PS 2009 zawitała do nas pod hasłem „Niekończąca się opowieść o wzornictwie". Na kolekcję składa sie 71 nowych designerskich produktów, które stworzył międzynarodowy zespół 20 projektantów.

 

Ikea przywyczaiła nas, że jej nawiązujące do natury i szwedzkiej tradycji meble i dodatki są proste, funkcjonalne, i że bywają też zaskakujące. Jednak tym razem duże wrażenie zrobił na mnie również sposób prezentacji kolekcji.

 

Ikea pokazauje klasę nie tylko w projektowaniu mebli ale też w projektowaniu graficznym:

 

ikea ps 2009

wtorek, 22 września 2009

Niedawno, po ukazaniu się wrześniowego włoskiego Vogue'a z nietypową, "kryzysową" sesją zdjęciową zrobioną przez jednego z moich ulubionych fotografów - Stevena Meisela rozgorzały gorące dyskusje.

 

Sesja nosi tytuł "Performance" a modele w niej występujący przypominają mi trochę postaci z dawnych wędrownych trup aktorskich. Całości nadana jest groteskowa atmosfera poprzez stroje, makijaż, ale również przez nadmierne, celowo przesadzone wykorzystanie Photoshopa, dziwne pozy modeli i ich nienaturalne miny.

 

Jak już wspomniałam sesja wywołała kontrowersje. Dlaczego? Mnie nie pytajcie, bo jest to dla mnie sprawa niezrozumiała. Sesja nie obraża niczyich uczuć i nie szarga żadnych świętości. Jedynym jej grzechem, który tak bardzo szokuje jest to, że stawia na "brzydotę" (mimo, że modele jak dla mnie nadal są piękni, mlodzi, szczupli i idealnie symetryczni, i proporcjonalni), podobno też zdjęcia są 'ciężkie' i dziwne, co jest źle odbierane.

 

Oczywiscie rozumiem, że nietypowe podejście do fotografii modowej może się nie podobać a nawet szokować, ale dziwne jest dla mnie skostniałe i jednostronne podejście do mody. _Mody_ która jest przecież sztuką.

 

Czyżby jedyne właściwe i poprawne okładki, to te którymi raczy nas od jakiegos czasu amerykański Vogue? Naprawdę mam nadzieję, że nie jesteśmi li tylko skazani na takie koszmarki:

 

vogue US reese

 

 

A to rzeczona wrześniowa sesja Stevena Meisela. Odstępuje od utartych schematów i zmusza do myślenia (o, a moze to właśnie jej grzech główny?):

 

vogue italia 2009 meisel

vogue italia 2009 meisel

 

 

Steven nie pierwszy raz poszedł w te stronę w swojej sztuce. Okładka i podejście do tematu trochę przypominają mi, również jesienną sesję dla włoskiego Vogue'a, ale z roku 2007. Sesja nosiła nazwę "Make love, not war" i moim zdaniem jest o wiele bardziej kontrowersyjna od tegorocznej. Tu też nie jest to grzeczna i układna sesja glamour a twarze modeli są zniekształcone przez brud. Co gorsza ideologicznie bardzo niepoprawna: przedstawia amerykańskich żołnierzy w trakcie orgietek...

 

vogue italia 2007 meisel

Dom Madonny w Beverly Hills. Wnętrza niestety rozczarowują, chociaz ja w swojej naiwności miałam nadzieję, że dom Madonny to bedzie COŚ. Jak na naczelną skandalistkę naszych czasów są za tradycyjne i za mało oryginalne. Jakieś takie zwyczajne i bardzo amerykańsko-meksykańskie czyli typowe ...i sama nie wiem czy należy docenić tu fakt, że te wnętrza nie silą się na nic i są bezptretensjonolane. Hm, może to jest jakiś plus...

 

Jedyny rys indywdualizmu, który można tu zauważyć to obrazy Fridy Kahlo. Madonna fascynuje się życiem malarki i ma całą kolekcję jej dzieł.

 

A we wnętrzach najciekawsza jest kuchnia w odstającym od reszty trochę 'marynarskim' stylu.

 

madonna house beverly hills

sobota, 19 września 2009

Świat mody, mimo że próżny i napuszony, charakteryzuje się sporo dozą autoironii.

 

W nietypowej roli, czyli przed kamera można np. zobaczyć znakomitego fotografa Mario Sorrena (z Kate Moss). Modelom pozazdrościł również Tom Ford i Marc Jacobs (przebrany za kobietę).

 

fashion

 

 

Oprócz wyżej wyminionych poczuciem humoru na swój temat najczęściej (o dziwo) wykazuje się Karl Lagerfeld, ale również Olivier Theyskens, Jean Paul Gaultier, John Galliano i kilku innych.

 

karl lagerfeld

 

Sesja dla magazynu Vogue pt. “Alice in Wonderland” autorstwa Annie Leibovitz, gdzie w głównej roli, obok projektantów, wystąpiła Natalia Vodianova.

 

vogue 2003 alice

 

Kolejna sesja z magazynu Vogue. Tym razem w roli głównej projektanci w wersji mini:

 

class 2007 vogue

 

Hm, nie wiem czy to można nazwać sesją, ale jest tu i moda, i projektanci, a poczucia humoru mamy tu aż nadto. Świetni "Simpsonowie w Paryżu":

 

simpsons in paris

 

W hiszpańskim ELLE ukazała się podobna "sesja" - tym razem Ulrich Schröder zmienił kilka najbardziej charakterystycznych postaci ze świata mody w bohaterów animacji Disneya:

 

 

 
1 , 2 , 3 , 4